Neden Web Siteniz Olmalı?

Web sitenin tanımını yapmak gerekirse; dijital dünyanın kaynağı olan internet üzerinde istenilen tema ve amaca göre oluşturulan web yazılımın, web tasarım ile harmanlandığı dijital sayfa bütünü olduğunu söyleyebiliriz.

Neden Web Siteniz Olmalı?
web-tasarim

Neden Web Siteniz Olmalı?

Web sitenin tanımını yapmak gerekirse; dijital dünyanın kaynağı olan internet üstünde istenen tema ve amaca göre oluşturulan web yazılımın, web tasarım ile harmanlandığı dijital sayfa bütünü olduğunu söyleyebiliriz.

Web siteler, günümüzün internet çağında kendinizin ya da firmanızın, sahibi olduğu ürün ya da hizmetlerin tanıtımı ve duyurulması için kullanılan temel göstergelerden birisidir. Mekansallaşmanın ve giderek online mecraya aktarılan dijital vitrin anlayışının, iş dünyasına hakim olduğu görülmektedir. Bu durumu en son yapılan istatistiklere göre açıklanan 4 milyar internet kullanıcısı ve yaklaşık 2 milyar web sitesinin var olduğu bilgisi kanıtlamaktadır. Buna ilave olarak hergün yapılan 7 milyar arama sorgu pastasında firmanızın yer almamasının kaybettireceği kazancı tahmin etmek işten bile değildir. Ayrıca web sitenizi online bir mağaza gibi düşünüp devamlı güncel tutma imkânına sahibi olduğunuzu da unutmayın.

‘Neden web site kurdurmalısınız?’ konusunu detaylandıracak olursak;

  • Mevcutta var olan ürün ve hizmetinizi tanıtabilirsiniz.
  • Gelecekte ortaya çıkaracağınız ürün ve hizmeti tanıtabilirsiniz.
  • Müşterilerinizle etkileşimi arttırabilirsiniz.
  • Sektörünüze göre müşterilerinize hızlı ve konforlu bir e-mağaza bilgi birikimi yaşatabilirsiniz.
  • Mevcut müşterilerinize ilave olarak arama motorunun yüksek kullanıcı kitlesinden potansiyel taşıyan kullanıcıları, müşteri portföyünüze ekleme şansını yakalayabilirsiniz.
  • Akıllı cihazlarda yüksek performansla çalışan mobil uyumlu web site tasarımına sahip web sitesi ile mobil cihazlarda günlük harcanan sürenin yarısının internette olduğunu düşünürsek siz de mobil kullanıcı potansiyelini yakalayabilirsiniz.
  • İnternette ulaşılabilir ve doğru bir biçimde var olarak daha uzman, yenilikçi ve güven duyulan bir imaj sergileyebilirsiniz.
  • Marka kimliği açısından sahip olduğunuz vizyon ve misyonu arzu ettiğiniz tasarım ve kullanım bakış açısı ile yansıtabileceğiniz bir kulllanıcı arayüzü oluşturma olanağına sahipsiniz.
  • Oluşturacağınız dijital reklam tanıtım kampanyalarının merkez üssü konumunda yer alabilecek olan web sayfanız sizin dijital alandaki vitrininiz konumunda yer almasını sağlayabilirsiniz.